Futbollisti i njohur Zidane ka qene nje nga futbollistet me te talentuar ne futboll.

Trajneri i Real Madridit tani shpreson që edhe djemtë e tij që shkojnë rrugës së babait drejt sportit, me Enzon e Lucan që janë futbollistë profesionistë dhe shume te talentuar.

Djali i tij ka vendosur një fotografi në Instagramin e tij zyrtar, ku shihen e gjithë familja se bashku dhe te lumtur.

Në foto shihet djali i vogël i legjendës franceze, Elyaz Zidane Fernandez, duke bërë shqiponjën me duar kete xhest e kane bere futbollistet shiqptar ne ndeshje te ndryshme dhe ai e ka bere kete shenje ne respekt te tyre dhe duke uruar.