Jetlir Kulla nga elbasani arriti të zgjidhet për herë të dytë anëtar i Këshillit Bashkiak të distriktit të katërt të Waterbury-t.

Ai ne moshen 11 vjecare arriti ne amerike dhe u angazhua me politike.

Ai falenderon ata qe e votuan dhe ndihet shume i lumtur.

Eshte e cuditshme se pse te gjithe shqiptaret emigrant behen politikane te mire dhe e kunderta ndodh ne shqiperi qe politikanet shqiptare behen te gjithe hajdute.

Megjithate ne jemi krenar qe Jetlir Kulla eshte nje politikan i suksshem ne amerike dhe ne jemi krenar per te.

Ja cfare shkruan ai ne facebook.

‘’Faleminderit të gjitha që votuam për mua sot! Është një nder të rizgjidhem si anëtar i Këshillit të distriktit të katërt. U jam shumë mirënjohës secilit për mbështetjen e dhënë, sidomos familjes sime, miqve dhe të gjithë atyre që ndihmuan në këtë garë. Le ta çojmë përpara Waterbury-n.’’