Myflet eshte ëmbëlsirë tepër e lehtë per t’u konsumuar dhe për t’u përgatitur.Ajo eshte e mrekullueshme dhe plot shije per ta pergatitur ju duhen.

1 petë sfoljat 350gr krem diplomat sheqer pluhur dhe qumësht.Ndersa per zbukurim mund ti fusni cte doni varet sipas shijes.

Pergatisim kremin dhe me pas e lejm ne frigorifer.
Nderkoh parangrohim furren ne 180 grad.

Me pas ndajm petet sfoljate i lyejm me qumeshty dhe i sperkasim me sheqer pluhur.

I fusim ne stufe dhe i pjekim per 15 minuta.Me pas i lyejm me krem sipas deshires dhe ato jane gati.