Rasti ne fjale eshte nje djale i ri qe ndryshe nga ne ka nje kromozom me shume.

Por kjo nuk e pengon kte djale te vazhdoje punen etij sepse dashuria per farmacine eshte teper e madhe.

Quhet Leart Gashi dhe ka filluar te punoje si farmacist ne qytetin e tij, ne nje nga farmacite ne Ferizaj.

Brenda javes se pare te punes se tij ai duket se ka fituar zemren e te gjithe atyre qe e kane njohur.

Koleget kane folur per te duke e cilesuar si shok te pazevendesueshem dhe koleg shume te mire.

Me emocione te papershkueshme po e perjeton kete situate edhe nena e tij e cila shprehet se mbushet plot gezim kur e sheh ate duke punuar.

Teksa e sheh duke buzeqeshur ne marredhenie me klientet kupton shume mire dashurine e Leartit per punen qe ben

16 vjeçari me sindrom down, fillon punën si farmacist

Leart Gashi është vetëm 16 vjeçar, por punën e bën me shumë dashuri. Ka një kromozom më shumë, por kjo nuk e pengon të kryejë punën si mos më mirë.

Posted by RTV Dukagjini on Thursday, October 24, 2019