Nje lajme i mire vjen per Alketa Vejsiun dhe projetet e saj te rradhes.

Ajo do të jetë pjesë e prezantuesve të festivalit të Sanremos bashkë me disa personazhe të tjerë te njohur të publikut italian dhe ky eshte nje lajme shume i madhe per te.

Pas Elsa Liles dhe Ermal Meta tani rradhene e ka Alekta per tu ngjitur ne San Rremo.

Ja cfare shkruan ajo ne profilin e saj ne Instagram.

Po qaj me Lot Gezimi! Eshte dita me e lumtur e karierres time!
Faleminderit Shqiperia. Grazie Italia.
Che onore. Non ci posso credere