Alketa Vejsiu moderatorja e njohur qe shkoje ne Sanremo dhe ndricoj me performancen e saj shume te bukur me nje monolog perfekt dhe plot emocion.

Alketa ishte e ftuar në emisionin italian “Porta a Porta”, së bashku me Amadeusin dhe biseduan per ceshtjen se si Alketa mori me shume minuta nga skenari.

Në këtë video Alketa vendosi t’i përgjigjet edhe komenteve të shumta nga fansat që e përgëzojnë për arritjen. Mes komenteve, Alketa i është përgjigjur edhe një komentuesi që i shkruan: “He se na cave trapin me gjith sanremo se e bone legjend sikur ke shku ne MARS”

Por Alketa i ben komentin epik:
“E mo mire mbaje veten. Shiko beji ndonjerit tatoo SANREMOOO! Do te duket nje veper e bukur e do e duash dhe ti kete pjesmarrje”, ia kthen Alketa.