Nisin hetimet per te kuptuar se cfare ka ngjare me 2 murgeshat misionare qe kane mbetur shtatzene ne Afrike.

Eshte e cuditshme por ja qe ka ndodhur.Nga agjensia e lajmeve Ansa 1 murgeshat ka mbetur shtazen prej disa javesh.

Ndersa murgesha tjeter ka lindur ne qytetin e Palermos ne Itali pasi u transferua atje.

Kjo ndodhi publikohet nga gazeta angleze The Sun.

Dhe kane nisur hetimet se si ndodhi ngjarja dhe kush jane autoret e ngjarjes.