I njohur ndryshe si Zogu i Tiranes, Hermes Nikaj tashme eshte nje nga personazhet me te komentuar i mediave i cili disa here na ka terhequr vemendjen me deklaratat e tij.

Hermesi shquhet per nje jete luksoze, udhetime dhe blerje te shtrenjta.

Ai ka deklaruar se pa luks nuk ben dot sepse eshte si pjese e tij.

“Luksi eshte pjese e jetes time e nuk bej dot pa te . Nuk kam si te them me teper por po e shijoj jeten edhe me shume me udhetimet ne Greqi, ne Dubai.

Ne emisionin me te ri ‘Casa de los 3s’, Hermesi tha se ndihet i lumtur qe punon me Dajana Shabanin.

Ai theksoi se e ka dashur punen gjithmone edhe kur zgjohej qe pa zbardhur dita mire.

Keshtu qe tashme me emisionin e ri ndihet me mire se do te flej gjume me shume.

I fundit angazhim i famshem eshte edhe filmi Falco i Bes Kallakut ku ai ka nje rol krejt real dhe pa komplekse