Sot ne mengjes Kryeministri yne Edi Rama, e filloi mengjesin e sotem me nje lajm te mire.

Rama lajmeroi te gjithe ndjekesit e tij se vaksinat kunder gripit do te jepen falas per kategori si: femijet, te moshuarit dhe ata qe kane semundje kronike.

Sot ai i ftoi qytetaret te shkojne ne qendrat e tyre shendetesore per te marre falas vaksinen kunder gripit.

Ja se cfare postoi ai:

“Miremengjes – dhe me ftesen per te shkuar tek qendrat tuaja shendetesore per te marre si sherbim vaksinene kunder gripit; per te cilen grupet qe jane me te ndjeshme si: femijet 2-5 vjec, te moshuarit, dhe ata me semundje kronike do ta kene falas. Ju uroj nje jave te mbare”