Djali i adoptuar takon për herë të parë nënën e tij biologjike pas 33 vitesh

Blerimi eshte djali i adoptuar qe ka perlotur sot shqiptaret me historine e jetes se tij. Ne emisionin “Dua te te bej te lumtur” ai ka kerkuar te gjej nene e tij biologjike, e cila quhet Tereza. Ajo e kishte pranuar ftesen por aty nuk donte ta takonte dhe tha se vetem ne prapaskene.

Tereza tha se kishte qene shume e re kur kishte lindur femije dhe ajo madje as nuk e dinte qe foshnja mund te kishte jetuar.

Blerimi prej shume vitesh e kishte kerkuar nenen e tij dhe mezi priste qe ti fliste megjithese ajo nuk pranoi te dilte para kamerave.

Prapa kamerave dhe pa audio u arrit qe Blerimi te takohej me nenen e tij biologjike. Ai i the se e kishte falur meqe i ka dhene jeten. E kuptonte se i kishte dhene jeten e mund te kete kaluar shume ne jete, ndaj it ha e pac halall cdo gje.

Ne fund Tereza e takoi ate bashke me familjen e tij, gruan dhe vajzat dhe e emocionuar nga gezimi u shpreh: Unë nuk kam ditur asgjë, por ti qenke me të vërtetë një fëmijë i mrekullueshëm!”.