Pas ketyre mujave me nje dimer te lehte pritet nje i ftohte i acart por deri tani presim se si do ndryshoj moti.

Ne 10 ditet e para te shkurtit pritet qe i ftohti polar te zbres ne europe dhe ne ballkan ku mund te preki dhe vendin tone.

Kjo valë e acartë do të sjellë edhe stuhi të forta ere dhe dëborë intensive në zonat Qendrore të Europës, ku në Austri dhe Italinë Veriore priten mbi 1.5 metra lartësi dëbore.

Nje thenie thuhet se dimri nuk del pa ber dimer i acarte por deri tani le te presim qe moti te behet me i ftohet deri ne javet e para te shkurtit.