Shume njerez nuk nguruan te solidarizoheshin me shqiptaret qe ngelen pa banesa.

Ishin te shumte ata qe ofruan ndihma dhe e publikuan ne rrjetet sociale.

Mirepo mes ketyre donatoreve te shume qe ka zgjedhur te rri ne heshtje eshte sipermarresi i klubit te futbollit ‘Shkendija’, Lazim Destani.

Ai dhe familja e tij kane dhuruar 3 mln euro per familjet e prekura ne Durres por nuk ka dashur ta bej publike.

Lazim Destani njihet si humanist i madh sidomos per popullin shqiptar ku ka ndihmuar gjithmone njerezit ne nevoje dhe keshtu ndihmoi edhe Shkendijen e Tetoves qe e mori nen udheheqje ne nje moment te veshtire.