E shkarkuan nga puna, ja ku vendos ta bëjë intervistën Adi Krasta

Pasi e shkakrkuan nga puna ne TV News 24 rishfaqet serish gazetari Adi Krasta pas debatesh per lirine dhe censuren e medias.

Tashme ai del me nje hapesire krejt te re dhe nuk flet per nje televizion te ri.

Ai e publikoi kete njoftim ne rrjetet sociale duke thene se sot do te intervistoje ish aktoren e njohur, mjeken dhe shkrimtaren Anisa Markarian.

Moderatori i njohur njoftoi se intervista do te behet ne Insitutin Hidrologjik ne 20:00 pa asnje informacion tjeter mbi median qe do ta transmetoj.

Ja njoftimi i plote i tij :

Anisa Markarian kthehet në Tiranë si autore. Sonte në 20:00 do e intervistoj në Institutin e Studimeve Hidrologjike.