U tha se pensionistet nuk do te merrnin bonus pension per kete vit per shkak te lekundjeve sizmike dhe fondeve te bledhura per te ndihmuar njerezit ne nevoje.

Por qeveria ka marrë vendimin final për të akorduar bonusin për pensionistët. Shuma e parave nuk do të jetë 5 mijë lekë si çdo vit por këtë fundvit do të jetë 3 mijë lekë.

Ky vendim u mor në “minutat e fundit”, pas shumë konsultimeve në kabinetin qeveritar, duke pasur parasysh situatën financiare ku ndodhet vendi pas dëmeve nga tërmeti i 26 nëntorit.

Pra dhe per kete vit pensionistet do te marrin dhe gjelin me leket bonus te pensionit.Dhe i urojme shendet.