Nje dasem e bukur ndodhi pasi nusja beri nje veprim qe u be shkak dhe u be e famshme ne gjithe boten.

Shkak u bë zyrtari i martesës i cili po pyeste çiftin nëse pranonin njëri-tjetrin te jene bashke. Teksa burri tha ‘po’ që në fillim, nusja bëri një shaka të vogël nga ato që kishte dëgjuar.

“A do të ishte e mundur të thuhej ‘jo’? Natyrisht që po”.

Kaq u desh që zyrtari i larte të thoshte; “Po largohem“, duke mos pranuar lidhjen e kurorës. Ishte fjala “jo” në mes, që ai e mori si dyshuese për martesën.

Te gjithe njerezit u habiten se si ndodhi keshtu por zyrtari i larte iku dhe nusja ngeli vetem me dhendrin.

Vetem per nje fjale gabim ndodhin dhe gjera te tilla.

Ndaj kujdes kur te martoheni sepse nje fjale gabim dhe ngeleni te pa martuar.