Alketa Vejsiu hyri në skenën e madhe të “Sanremos” dhe endrra e saj u be realitet ajo ka veshur nje fustan shume te bukur një fustan rozë të gjatë.

Ajo eshte pritur me duartrokitje dhe ka ndricuar skenen me imazhin e saj te bukur.

Alketa u ngjit në skenën e famshme krah emrave të njohur duke impresionuar italianet me shkathtesine ne te folur. Ajo gjithashtu ka pershendetur dhe shqiptaret.

Suksese te metejshme per Aleketen.