Sipas meteorologeve moti sot do te jete me vranesira dhe kthjellime.

Moti do te jete i qete dhe temperaturat do te jene 22-23 grade.

Por ne mbasdite do te kemi reshje te lehta shiu sidomos ne veri re vendit tone.

Gjithashtu dhe ne juge te vendit printe reshje te lehta shiu.

Temperaturat në vlerat minimale pritet të pësojnë një rënie të ndjeshme duke prekur vlerat nga 4ºC në zonat malore deri në 10ºC në ato të ulta dhe bregdetare. Ato në vlerat e mesditës pritet të jenë pothuajse njësoj më ato të ditës së sotme me një rritje të lehtë prej 1-2ºC.