Sunday, January 29, 2023

Ultime news

Tronditëse! Babai i dhunshëm traumatizon fëmijët e tij: ‘Mami juaj është k*rvë do shkojë...

0
Emisioni investigativ Stop ka publikuar sonte pamjet se si babai u flet keq për nënën e tyre 3 fëmijëve të mitur, duke përdorur fjalor banal. Rasti është shënuar në Mallakastër. Zonja Fëllënxa Haxhiaj Islamaj është...

“Vajza ka 4 ditë që qan”, trondit nëna e minorenes: Abuzohej prej 4 vitesh....

0
“Unë jam të vdes fare. Unë nuk e dua jetën time fare”. Kështu thotë me lot në sy nëna e 16-vjeçares së abuzuar seksualisht në Gjirokastër nga një i afërm i familjes. Ajo ka...

Uscire dall’Italia con la ricevuta del permesso di soggiorno

0
Chi sia in possesso di un permesso di soggiorno in fase di rinnovo può viaggiare solo tra l’Italia e il proprio Paese d’origine, mostrando comunque alla frontiera la ricevuta della domanda insieme al passaporto...

Tronditi Vlora/ Krim i dyfishte, nipi vret xhaxhanë dhe më pas veten, policia jep...

0
Policia ka dhënë informacion për krimin tronditës të ndodhur në Vlorë, ku kanë mbetur dy të vdekur. Sipas informacionit zyrtar, një i ri në fshatin Mekat ka vrarë xhaxhanë e tij me armë gjahu dhe...

Rapporto “Internet Trends”: oltre il 25% degli adulti è costantemente online!

0
Mary Meeker ha presentato il suo attesissimo rapporto di 333 pagine sulle tendenze di Internet in 30 minuti ad Arizoan alla conferenza "CODE". Tra gli argomenti principali evidenziati quest'anno figurano la crescita dei modelli di...

E birësoi në Shqipëri, amerikani vret djalin e adoptuar se bashku me gruan

0
Një 55-vjeçar në Kolorado të SHBA-ve ka vrarë gruan dhe dy fëmijët e tyre, njëri prej të cilëve ishte i adoptuar në Shqipëri. Më pas ai ka kryer vetëvrasje. Mediat bëjnë me dije se Christof...

Facebook, YouTube e Pinterest supportano lo spazio di vendita online

0
I social media stanno diventando sempre più influenti nelle decisioni degli acquirenti. I maggiori rivenditori al dettaglio hanno guadagnato circa $ 6,5 miliardi di acquisti attraverso i social network nel 2017, raggiungendo il 24%...

Diario d’Albania. Durazzo, la perla dei Balcani

0
Con la Missione Pellicano, la ricostruzione è cominciata da qui. Primo porto del Paese per tonnellaggio di merci movimentate, la città è anche un vivace centro turistico che sta riscoprendo il suo patrimonio artistico. DURAZZO...

La prindërit vetëm dhe zemërthyer në atdhe! Humb jetën tragjikisht shqipari në Itali teksa...

0
Një aksident tragjik i ka marrë jetën një 32-vjeçari shqiptar në Itali. Sipas mediave vendase mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në autostradë, teksa shqiptari ishte duke u kthyer nga...

Albania, le vendette di sangue della dura legge del Kanun

0
La legge del taglione. Le vendette di sangue della dura legge del Kanun: viaggio nell’infanzia tradita dei bambini di Scutari “Se esco fuori mi ammazzano, da 21 anni vivo barricato in casa” la voce è...