Ullinjte jane te mrekullueshem dhe shume te shijshem.Jane mbreterit e vjeshtes dhe nuk duhet te mungojne ne tavolinen tuaj gjate gjithe dimrit.

Ne do ju tregojme nje teknik te thjeshte qe ti beni vete dhe te mos harxhoni para per ti blere.\

Pasi ti keni hequr farat duhet ti lani me uje te ftohte.Por nese jane te hidhur duhet ti leni disa dite ne uje dhe mund ti nderrosh cdo dite.

Qe ti hiqni idhtinen ullinjve duhet te perdorni hir druri.2 luge gjelle hi ne nje liter uje.Dhe me pas i kullojme.

Ullinje mund ti leni ne 24 ore dhe me pas i shplan me uj me hi.Ullinjte mund ti fusni dhe pak vaj ulliri rigon lekura limoni apo limon apo feta portokalli presh qef apo sipas deshires tuaj.

Shikoni videon