Gazetari Bledi Mane, ka bere nje shkrim per nder te Luljeta Bozos.

Ai i drejtohet edhe vete regjizorit Petri Bozo me fjalet e tij.

Gazetari e nis qysh me fillimet e konkursit te bukurise Miss Shqiperia ne vitin 1998 dhe i kujton regjizorit se ka kaq vite qe lodhet duke kerkuar vajza per spektaklin e bukurise.

Mundimi i tij per gazetarin duket i pavlere pasi keto vajza qe ai kerkon jane thjeshte te bukura, me paraqitje provokuese, por nderkohe ai vete duket i verbuar.

Petri Bozo lodhet kot duke kerkuar neper Shqiperi sipas gazetarit, pasi brenda shtepise se tij qendron ajo e verteta, intelektualja, fisnikja, simpatikja dhe profesjonistja e inxhinierise se ndertimit.

Bledi Mane e ka fjalen per nenen e tij, pedagogen, dhe shkencetaren qe nuk plaket.

Por ajo vec rinohet duke shperndare profesionin e saj bashke me paqen, durimin dhe lehtesimin e situates per te prekurit.

Keshtu E shfaq Luljeta Bozon ky gazetar si fituesen e cmimit me te madh pasi ka fituar pergjithmone dashurine e te gjitheve e me shume te te mbijetuarve .

Fjalia e fundit i ve vulen :
‘Dorezojani kukoren Luljeta Bozos se do ia zbukurojme me diamante me te bukures vajze shqiptare’