Nje meso grua nuk ka pasur fare turp sot, duke i vjedhur canten nje djali te ri ne Tirane.

Duket ne vidjo se gruaja hyn brenda ne argjendari shume qete dhe mesa shihet e ka shenjestruar kete djale me canten e tij.

E ndersa ai eshte me te fejuaren e tij duke pare per te blere bizhu floriri, kjo grua ‘specialiste’ hiqet sikur po sheh vitrinen dhe me shume finese afrohet te canta qe djali i shkujdesur e kishte lene mbi banak.

Kjo argjendari prane shallvareve sot ishte vendi ku ndodhi kjo vjedhje.

Cifti qe do blinte unazat e fejeses kerkon ta bej me dije kete vjedhje sepse i prishen planin me te bukur.

Ajo cante qe u vodh kishte brenda shume para per nishanet e fejeses