I ftohti polar po vjen ne ballkan dhe me pas i ftohti do te mbuloj shqiperine.

Priten 3 dite me te ftohta te vitit e marta ne dark e merkura dhe e enjtja.

Sipas Meteoalb, vendi do të karakterizohet nga vranësira dhe reshje, kryesisht në veri të Shqipërisë.

Ne mengjes temperaturat kane qene te ulta ndaj duhet kujdes.

Temperaturat e ulëta do të vijojnë deri në fundjavë, dhe ditët më të ftohta priten të jenë e enjtja dhe e premtja.

Era do fryjë e fortë me shpejtësi 55-60 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Parashikohen edhe reshje dëbore në pjesën më të madhe të vendit tonë.

Ndaj beni kujdes ne udhetimet naten.