SH.M.U. ka publikuar per sot dhe ditet ne vazhdim motin.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka postuar ne faqen e tyre zyrtare se temperaturat do te bie por me shume do te ulen ne vendet malore nen zero.

“Dita e enjte, parashikohet me mot të kthjellët dhe vranësira të përqendruara kryesisht përgjatë maleve. Në zona të thella malore, borë e dobët e izoluar. Era, do të fryjë nga kuadrati i veriut e në orët e pasdites e vrullshme, kryesisht në brigjet detare. Valëzimi në bregdet, i forcës 3 deri 4.

Temperaturat parashikohen në: zonat malore -1ºC deri në 7ºC, zonat e ulëta 2ºC deri në 15ºC, zonat bregdetare 4ºC deri në 16ºC”, shkruan SHMU.

Pra vendet malore duhet te kete me shume kujdes dhe te pergatiten per reshje debore.