Artisti i njohur Genc Tukiqi ishte i ftuar ne emisionin Rudina.Ai konkuron ne Festivalin e RTSH bashke me vajzen e tij.

Vajza e tij Nadia eshte 18 vjec dhe eshte hera e pare qe kendon ne skene.

Genci eshte martuar me japoneze dhe vazja e tij ka lindur ne Paris.Pra vajza e tij e eshte me dy kombesi dhe japoneze dhe shqiptare.

Ajo mban tre pashaporta dhe flet 6 gjyhe te ndryshme.

Genc Tukiçi thote se: Është një nga dhuratat më të bukura që kam pasur në jetën time. Unë isha gati një muaj në turne. Nadia ishte 5 vjeç e gjysëm dhe para se të ikja unë i flisja shqip dhe ajo më përgjigjej në frëngjisht. Nadia tani flet 6 gjuhë dhe i flet shumë mirë. Kur u ktheva, unë si zakonisht i flisja vetëm shqip dhe ajo ma ktheu në shqip. Ishte një suprizë e jashtëzakonshme dhe që nga ai moment ne nuk kemi pushuar së foluri shqip.

Ne i urojme suksese dhe dite te bukura.