Këngëtarja Elvana Gjata ka reaguar, një ditë pas finales të Festivalit të RTSH, në të cilin nuk u zgjodh fituese.Nuk pritej qe ajo te humbte.Por ja qe gjerat ndodhin dhe keshtu.

Elvana thote se:”“Refuzoj te flas ne keto raste, por me duhet ta bej… Arilena… nuk eshte faji yt dhe te uroj me gjithe zemer vetem sukses!

Dua te falenderoj te gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen por dhe fansat e rinj Europiane per dashurine,mbeshtetjen qe me keni dhene qe diten qe #metana doli! I kam pare te gjitha sondazhet e ju kam pare te kendoni e kerceni kengen me syte e mij cdo dite, e ju pashe dhe ne salle me duart lart!

Ju kam degjuar kur therrisni emrin tim plot zjarr ne festivale ne Diaspore dhe ne Prishtine,e degjova dhe dje ne Tirane si kurre me pare ne jeten time!Zemra plot!”, shprehet këngëtarja.

I urojme Arilenes Suksese ne festivalin Europian