Njeri qe ka heshtur me shume kete situata analizash ne RTSH ka qene Arilena Ara.

Nuk mund të konsiderohet surprizë fitorja e saj, por e vështirë për faktin se deri në minutat e fundit ishte favorite kryesore Elvana Gjata.

Ishte nje fitore qe ajo nuk e priste sepse te gjithe flisnin per Elvana Gjaten dhe se ajo do fitonte.

Arilena nuk e ka besuar se do ta fitonte kete gare pavaresishte qe kenga ishte shume e bukur.

“Kam qarë dhe kam qeshur”, tha ajo në Instagram, në një reagim të sotëm, mbi fitoren, ndërkohë moderatorja Roza Lati, i bën një kompliment, por aspak të hijshëm.

“Ti ke b*** me e thy skenën me vokal. Kaq po them”, i është drejtuar ajo publikisht Arilenës.