Ardit Gjerbra poston nje lajm te mire per familjen Caci.

Ai ka njoftuar se me te fitimet e ardhurave te Festivalit Kenges Magjike do ti ndertoj shtepine nga e para.

Shpresojme qe njerez te tjere te ndihmojne familjet ne nevoje.

“Me të ardhurat e biletave të Festivalit Kënga Magjike, do të ndërtojmë shtëpinë e familjes Caci në Thumanë që sot është e pabanueshme dhe duhet hedhur në tokë. Ne këtë kemi në dorë, artistët do këndojnë dhe jo më për garë, por për art dhe kontribut! Secili nga ne mundet dhe jam krenar për artistët e Këngës Magjike që janë bashkuar në këtë kauzë.
Të gjithë bashkë mundemi dhe ndërtojmë shtëpi”, shkruan Gjebrea.