Nje nga moderatoret me te mira shqiptare Arbana Osmani tashmë eshte duke jetuar e lumtur me regjisorin Eduart Grishajn.Dhe ata duken shume mire bashke.

Ata udhetojne shume bashke dhe tani ndodhen në Poloni ku kanë vizituar dhe muzen “Krakowa” duke ndare disa nga momentet me ndjekesit nga ngjarjet qe ka ndodhur dikur.

Por moderatorja këto postime i ka shkruar të gjitha në gjuhën angleze gjë që ka rënë në sy ndjekësve të saj.

‘Shkruaj shqip Arbana siç shkruan Eduart Grishaj’ i ka ardhur një mesazh moderatores në inboxin e saj.

Aq është dashur që moderatores t’i soset durimi nga këto mesazhe duke shkruar kunderpergjigjen komentuesit:

“Ah ç’më keni çarë kokën me gjithë Eduart Grishajn. Aman ndiqni Eduart Grishajn për guidat turistike në gjuhën e bukur amtare”.

Sigurisht që këto komente ishin të shoqëruara me nota humori nga ana e moderatores per komentuesin.