Alketa Vejsiu pati nje triumf ne skenen e Sanremos.Ajo ishte nje klas i vertete dhe dicka ndryshe i beri shqiptaret krenare.

Në një moment të festivalit, Alketës iu dha edhe një hapësirë kohore për një monolog të gjatë, duke treguar historinë e shqiptarëve e duke falenderuar Italinë që na ka hapur dyert neve si popull.

Por hapësira kohore që i ju dha moderatores tonë ishte ne oret e para pas mesnates dhe në lidhje me këtë Olti Curri e ka thumbuar duke idedikuar një status ku shkruante:

‘… Alketën e paskan lënë me prezantu në turn me furrat e bukës 02.00-03.00 te mjesit..’ Postim i cili shkaktoi shume të qeshura në rrrjete sociale.

Por besoj se Olti kerkon audienc duke hedhur fjale ndaj Alektes.

Por Alketa tashme eshte nje legjende Shqiptare ne Sanremo.

Por blogeri nuk e la vetëm me kaq pasi në një postim tjetër mbi ato orët e vona të mbrëmjes thumbon sërish Alketën dhe me idenë se qeveria duhet ta bëjë pushim ditën e premte pra daten 07.02.2020 me rastin e daljes publike ë Alketës në Sanremo.