Në filmin e Bes Kallakut “Falco” marrin pjesë shumë personazhe VIP shqiptarë, mes tyre edhe aktorë.

Ndër personazhet më të njohur janë Arben Derhemi, Olsi Bylyku,ish-velina Rashel Kolaneci, Bleona Qerreti, doktori i njohur Skerdi Faria por edhe ‘Zogu i Tiranës’, Hermes Nikaj.

Së fundmi Bes Kallaku, ka publikuar një copez video nga filmi ku shfaqet edhe Zogu i Tiranës dhe ndaj tij ai shprehet:

‘Ah mor zog si nuk të ra me e shiju filmin’.

Kujtojmë që Hermes Nikaj ndodhet në qeli..