Vjeshta kete vite po mban shume ngrohte dhe temperaturat shenojn 28 grade.

Dhe dimri akoma nuk ka ardhur dhe ky dimer fillon ne muajin dhjetor sipas sipnotikaneve.

Javet do te vazhdojne te jene te ngrohta dhe temperaturat do te jene mbi 28 grade dhe pa reshje shiu.

Por pas dates 21 tetor priten reshje te lehta shiu.Dhe pak ndryshim te motit ndaj behuni gati per te ndryshuar veshjet.