Pastashutat jane nga embelsirat me te mira dhe te shijshme.Por boll harxhuat para duke i blere.Ju mund ti beni vete.

Shume lehte me kete recete te thjeshte:

500 g miell, gjalpë i tretur, 3 g sheqer, 10 g kakao, sheqer pluhur 50 g, 200 g margarinë ose vaj, 500 ml ujë, 10-12 kokrra vezë, 3 g kripë.

Behet brumi dhe me pas piqet ne temperatur 220 grad per 10 15 min.

Kur piqen i le te ftohen dhe me pas i pret dhe i mbush me krem.

Ne fund i lyen siper me cokollate.

Dhe pastashutat jane gati per familjen tuaj.