Ministrja e Shendetesise Ogerta Manastirliu paralajmëroi sot masa të reja për vendin në fundvit, për të frenuar përhapjen e Covid-19, sidomos për shkak të festave.

Ja masat e reja te njoftuara diten e sotme nga Ministrja Manastirliu

Pezullimi i fluturimeve me Britanine e Madhe nga dita e marte deri ne 6 janar si dhe 14 dite karantine per ata qe vijne nga Britania e Madhe

Kufizimi i levizjes nga 20:30 deri ne 06:00 nga data 24 deri ne 5 janar si dhe pajisja me autorizim gjate daljes jashte ketij orari, gjithashtu është kufizuar orari i lokaleve ne kete fashe orari.