Pasi Rama eshte ulur ne lokal dhe porosit nje kafe dhe porosit kamarierin per kafe ne italisht por kamarieri i pergjigjet ne shqip.

Rama bisedon me këshilltarin e tij Endri Fuga dhe në një moment kur kërkojnë të japin porosinë, surprizohen nga kamarieri. “A caffee, caffee”, thotë Rama, ndërsa kamarieri duke e njohur kryeministrin ia kthen në shqip “një kafe espreso?”.

Rama: Hajde mor figurë hake, ulu, ulu. Si je, kur ke ardh këtu?Kamarieri shqiptar: Ketu ne Itali jam që nga 2003.

Rama: Nga je?

Kamarieri: Nga Elbasani. Më erdhi keq shumë për tërmetin që ndodhi në Shqipëri. Rama: Ca t’i bëjmë. Ja kemi ardhur këtu për…

Kamarieri: Më bëhet qejfi që Italia ka ndihmuar si shumë shtete të botës.

Shqiptaret jane hapur kudo ne cdo vend te botes te shkoj do te gjesh shqiptaret.

Video.