Gazeta Mirror shkruan per nje rast se si nje 60 vjecare e prekur me virus eshte sheruar ne kushte shtepie.

Ajo jetonte ne jug te Londres dhe kishte disa dite e shtrire por ajo tashme eshte sheruar

Ajo eshte Dr. Gerada, ish-drejtuese e Kolegjit Mbretëror të GP, dhe ajo tregon se simptomat e para ishin kollë të thatë dhe lodhje kronike.

Britanikja ishte kishte qene disa dite ne Amerike dhe ishte kthyer ne shtepi dhe kishte menduar se lodhja e udhetimit kishte te bente me gjendjen e saj por me pas ajo kishte dhimbje fyti dhe temperature te larte.

Ajo e kuptoi se ishte tashme e infektuar dhe filloj te kujdesej per veten e saj.

Dr. thote se un perdorja 2 paracetamol dhe perdorja supe me pule e cila me hapte oreksin dhe e perdorja si sherim per veten.

Ishte nje gjendje qe se kisha provuar me pare por ja dola te triumfoj fale 2 ketyre kurave qe une perdora supes dhe paracetamolit.

Ndaj mos u frikesoni sepse cdo gje do te behet mire.