Pas dates 26 nentor shume shtepi u demtuan dhe shume familje kane ngelur pa strehe.

Shtepite e tyre qe i kishin ngrit me gjithe ate mund u shemben.

I tillë është edhe rasti i familjes së Asllan Gjikolës në Thumanë. Ai kishte planifikuar të futej në shtëpinë e re për festat e fundvitit, por fati nuk e deshi kështu ja qe punon gjith jeten per nje shtepi dhe ne fund ajo shembet.Mbase ndodh dhe keshtu.

Asllani punoi 30 vite për të mbledhur paratë që ta ndërtonte, por ai kërkon që banesën e tij trekatëshe ta shembin fare sepse ajo po u rrezikon jetën.

E cuditshme me jeten e njeriut punon gjith jeten per ta ndertuar nje shtepi dhe tani thote qe duhet ta shemb raste te tilla jane si ne filma por ja qe ndodh dhe keshtu.