La prindërit vetëm dhe zemërthyer në atdhe! Humb jetën tragjikisht shqipari në Itali teksa kthehej nga puna

0
1449

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një 32-vjeçari shqiptar në Itali. Sipas mediave vendase mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në autostradë, teksa shqiptari ishte duke u kthyer nga puna.

32-vjeçari ndërroi menjëherë si paspjë e përplasjes me një kamion, ndërkohë autoritetet kanë bërë me dije se shpejtësia tej normave të lejuara dhe parakalimi i gabuar kanë bërë që makina e shqiptarit tip “Audi A5” të gjendej përpara kamionit dhe të mos kishte mundësi shpëtimi. I riu jetonte vetëm në Lonato. Siç shkruajnë mediat italiane, ai ka lënë dy prindërit, të cilët jetojnë në Shqipëri.